Spolupráce firmy Pebaco Brno s.r.o. a firmy AgroFresh

V roce firma 2011 Pebaco Brno s. r. o. rozšířila svoji nabídku služeb o další převratnou novinku. Stala se výhradním zástupcem firmy AgroFresh, která je vlastníkem technologie pro skladování ovoce obchodně zvané SmartFresh. „Jedná se o systém udržení kvality, jež byl vyvinut na North Carolina State University již v roce 1990 a poprvé byl testován v roce 1997 na jablkách. Dnes je využíván ve třiceti sedmi zemích světa. Technologie je v současnosti běžně používána při skladování a přepravě plodů citlivých na etylén (který podporuje zrání), jako jsou jablka, hrušky, avokáda, švestky, melouny, kiwi či rajčata.

Systém je založen na jednorázové aplikaci chemické látky 1-MCP (1-metylcyklopropen) , která pomáhá blokování etylénu, čímž je zabráněno dozrávání plodů. Jde o látku netoxickou a používanou ve velmi nízkých koncentracích. „SmartFresh se aplikuje rozptýlením pomocí difuzoru v plynotěsně uzavřených prostorách skladu s ovocem či zeleninou. Doba působení je 24 hodin, po té proces skladování pokračuje jako obvykle. Rozdíl je však v tom, že plody zůstávají doslova zakonzervovány ve stavu, v jakém byly do skladu přivezeny po sklizni.“   Velmi dobrých výsledků dosahuje SmartFresh v kombinaci s ULO či řízenou atmosférou, ale lze jej s úspěchem použít i v klasických chladírnách. Pro úspěch aplikace SmartFresh je však rozhodující kvalita a stupeň zralosti plodů, uniformita sklizených partií a provedení ošetření do sedmi dnů po sklizni.

Systém SmartFresh přináší bez diskuze řadu výhod a to nejen pro pěstitele, ale také balírny, třídírny a rovněž konečný článek-spotřebitele. Technologie celkově zlepšuje kvalitu skladování (velmi malé ztráty hmotnosti prodýcháváním, omezení výskytu skladových chorob) a umožňuje lepší řízení zásob. V neposlední řadě má pozitivní vliv také na samotný vzhled a chuť ovoce, což ocení zejména obchodní řetězce i sám spotřebitel.

 

Hlavní navigace